5 kroků k dokonalému nátěru s Hahn Color: Jak připravit povrch a nanést barvu jako profesionál

 

Děkujeme, že jste zvolili právě náš kvalitní nátěr Hahn Color. Než se pustíte do samotného nátěru přečtěte si pečlivě, jak nejlépe dosáhnout profesionálního výsledku s dlouhou trvácností. Věříme, že díky tomuto návodu to zvládnete jedna dvě.

Pro práci můžete zvolit Hahn Color OLEJOVOU LAZURU v mnoha zajímavých a příjemných odstínech, které dokonale podtrhnou nebo zvýrazní původní strukturu a barvu dřeva. Některými odstíny můžete dosáhnout zcela nového vzhledu vašeho dřevěného nábytku. Lazura poskytuje spolehlivou ochranu proti povětrnostním vlivům, UV záření a vlhkosti. Je ideální také pro exteriérové aplikace jako jsou terasy, ploty, pergoly a zahradní nábytek. Nemusíte se ale obávat ani použití v interiéru či na lodžii.

Příprava před nanesením nátěru

Výrobek pečlivě promíchejte a ověřte si jeho odstín ještě pro jistotu na zkušebním kousku, nebo ze strany, která nebude tolik na očích. Pro dosažení nejlepšího výsledku doporučujeme použít kvalitní štětec nebo mikrovláknový váleček s vlasem o délce 4 mm.

Zbytky staré barvy a nerovnosti odstraňte broušením. Pokud má dřevěný povrch kazy a vady a nechcete je nechat dizajnově schválně přiznané, opravte tyto místa ještě před samotným natíráním a nechte například tmel dostatečně vytvrdnout.

Pokud je vaše dřevo zašedlé, oživte ho přebroušením nebo očištěním pomocí odšeďovacího přípravku na dřevo. Aby byl efekt co nejtrvalejší, naneste 2 až 3 vrstvy v závislosti na nasákavosti materiálu.

 

Jak správně nanášet nátěr Hahn Color na dřevo

  1. Dřevěný povrch vždy očistěte, podle potřeby opravte a zabruste. V případě mastných míst je nutné je důkladně odmastit. Můžete použít jemný saponát a vodu. Pokud je to potřeba, nechte poté povrch dostatečně zaschnout.

  2. První nátěr naneste na čistý a suchý povrch. Natírejte důkladně a rovnoměrně, místa nevynechávejte ani nenanášejte zbytečně moc nátěru na jednom místě. Nátěr by měl být jednotný a jednolitý bez cákanců a viditelných linek.

  3. Nechte nátěr důkladně zaschnout. Při teplotě cca 23 °C může trvat schnutí 16-24 hodin. Při nižších teplotách nebo vyšší vlhkosti vzduchu se doba schnutí prodlužuje. Dodržujte dobu schnutí i mezi jednotlivými vrstvami.

  4. Pokud je to potřeba nátěr vyhlaďte jemným brusným papírem, ideálně velkosti zrna 400, nebo brusnou poduškou. Po broušení nechte usadit prach a důkladně ho otřete suchým hadříkem než se pustíte do další vrstvy nátěru.

  5. Přidejte druhý nebo třetí nátěr, jednotlivé vrstvy nechte vždy dokonale zaschnout a případně mezi další vrstvou opět použijte broušení. Vybrousit můžete i poslední vrchní vrstvu a dosáhnout tak dokonalého a hladkého povrchu. Při broušení pracujte opatrně a zbytečně netlačte.
 
 Hahn color olejová lazura
 

 

Správné skladování zbylého nátěru

Ani v interiéru se nemusíte ohledně dřeva omezovat. Kvalitní tvrdý voskový olej Hahn Color vám zaručeně a dlouhodobě ošetří vnitřní dřevěný nábytek, schodiště, zábradlí a také dřevěnou kuchyňskou desku. Olej nabízí řadu výhod, které z něj dělají skvělého pomocníka pro všechny milovníky přírody a vysokého designu.

S případnými dotazy se neváhejte na nás obrátit, nebo se vydejte přímo do našeho e-shopu a vyberte si tu nejvyšší kvalitu.

 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz